23 Ekim 2009 Cuma

The Pierces - Thirteen Tales Of Love And Revenge


Ailemizin arkadaş canlısı (!) seri katili Dexter'ın Showtime'da ekranlara gelen hikayesinin 3. sezon promo videosuna eşlik eden Secret isimli başarılı şarkılarıyla gönüllere taht kuran Catherine ve Allison Pierce kardeşlerden oluşan The Pierces, Amerika menşeili bir grup.

Coldplay - A Rush of Blood to the Head, Lamb - Heaven, Sia - Breath Me, Nina Simone - Feeling Good gibi birbirinden başarılı şarkıları barındıran promolarıyla Six Feet Under'dan sonra karşılaşılabilecek en güzel ve uyumlu promo video müziği olan Secret'in bulunduğu albüm olan Thirteen Tales Of Love And Revenge, grubun 2008 çıkışlı 3. stüdyo albümü. Buna rağmen Pierce kardeşlerin hayran kitlesinin artmasının en büyük nedeni. Aslına bakılırsa önceki iki albümleri olan The Pierces (2000) ve Light Of The Moon (2005) da son albümlerinden aşağı kalır durumda değil..

Kimi zaman serinkanlılığa kaçan bir sakinlik içeren şarkıları ile pek güvenmediğimiz Last.fm'de 1 milyonun üzerinde dinlenme sayısına ulaşmış olan ancak kişisel kanaatimce yine de hak ettikleri yerde olmayan Pierce kardeşler, folk/indie-rock arası bir müzik icra ediyorlar ve müzikal açıdan yer yer Feist'e ve hatta Black Box Recorder'a teğet geçiyorlar..

Mevzu bahis albüm Thirteen Tales Of Love And Revenge, her bir şarkının belirli bir çizgiye oturduğu, "dinlemesem de olur" demeyi akıllara bile getirmeyecek bir bütünlüğün bulunduğu bir çalışma olarak da farklı bir özellik içeriyor.. En çok dikkat çeken şarkılar arasında (Secret'in yanı sıra tabii ki) Boring, Kill! Kill! Kill!, Boy In A Rock And Roll Band, Three Wishes başta geliyor.. 1. Secret
 2. Boring
 3. Sticks And Stones
 4. Lights On
 5. Lies
 6. Turn On Billie
 7. Ruin
 8. Three Wishes
 9. The Power Of...
 10. Kill! Kill! Kill!
 11. It Was You
 12. Boy In A Rock And Roll Band
 13. Go To Heaven
Download Link: Rapidshare

Hiç yorum yok: