17 Nisan 2010 Cumartesi

Bedük - Even Better


Türk olması nedeniyle yakın döneme kadar burun kıvırdım, allah da benim belamı verdi.. Şimdilerde etrafta "haağrtbırekah haağrtbırekah, yo' sıça haağrtbırekah" şeklinde dolaşıp bütün garip bakışları üzerime çekiyorum.. ha bundan bir rahatsızlık duyuyor muyum sayın okur? zaman zaman belki, ama genelde umurumda olmuyor..

"Türk'ün gücünü küçümseme" gibi milliyetçi deyişlere girmek istemiyorum, ancak müzikal altyapı olarak son derece güçlü, oldukça takdire şayan bir isim var karşımızda.. ülkemizde electro pop/dance müziğinin ilk isimlerinden olmasının yanında, bu işi hakkını vererek yapan belki de tek isim.. müziği ile çektiği dikkatleri sempatikliği ile de katmerleyen Bedük'ün henüz canlı performansını izlemedim.. ancak duyduğum kadarıyla sahnede de son derece başarılı bir isim kendisi..

yamulmuyorsam albümlerinde vokal, geri vokal, enstrüman, mix, kayıt, aranjman, söz ve beste yükünü tek başına omuzluyor..en azından mevzu bahis albümü "even better"'da durum bu şekilde.. bu nedenle de albümün bir diğer adı da "Çok Kişilikli Gösteri".. 9 ingilizce, 4 türkçe parçadan oluşan "Even Better"'daki her bir şarkı başlı başına bir güzellik.. ancak heartbreaker, my woman, heels on fire ve dünyadan bi'haber, ilk dinleyişte dikkatleri üzerine çeken şarkılar.. şarkı listesini vermeden önce söylemek istediğim son birşey var ki o da Bedük'ün kendisine; Bedük! seni ısırırım!
 1. Back On Me
 2. Ters 
 3. My Woman 
 4. Like Tomorrow Will Never Come 
 5. Herkes Güzel 
 6. Heels On Fire 
 7. Heartbreaker 
 8. Far From You 
 9. Erkenden Kalk 
 10. Dünyadan Bi'haber 
 11. Don't Stop 
 12. Better Than My Baby 
 13. Unacceptable
Download Link: Rapidshare
Alternatif Download Link: Multiupload

Hiç yorum yok: